Sony tiše testuje nový vzhled napadené PlayStation Network

PSN

Takto vypadá PSN dnes

 

Sony vyvíjí novou aktualizaci PlayStation Network , která by mohla změnit on-line prostředí po vzoru Xbox Live nebo Steamu, uvádí RegHardware.

„Síť PlayStation Network je interaktivním prostředím s bezplatným přístupem*, kde můžete hrát hry online, chatovat s přáteli i rodinou po celém světě a surfovat po síti – a to vše navíc úplně zdarma. Připojení a registrace do PlayStation Network nic nestojí. Neváhejte a vstupte do víru dění ještě dnes,“ představuje společnost Sony svou herní síť.

Mnozí uživatelé PSN zastávali názor, že aktuální vzhled obsahuje příliš velké texty a je neintuitivní, takže Sony nyní „tiše testuje“ nový design, který nazvali „estetickým vzhledem s logicky označenými částmi a kartotékou“.

Jen pro rekapitulaci, PSN byla na konci dubna napadena neznámými hackery, což na čas zcela zablokovalo hraní zhruba 80 miliónům hráčů. Navíc byly odcizeny osobní informace uživatelů, čímž velmi silně utrpěla důvěra v herní síť. Dá se předpokládat, že připravovaná aktualizace je reakcí na vzniklé fiasko.

Nový design bude laděný do ultra světlých barev na černém pozadí. Předělány budou i některé sekce. Například část věnovaná filmům by se měla podobat IMDB. Kdy bude nová verze systému vypuštěna ven není zatím jasné. Dá se předpokládat, že to bude před vydáním Playstation 4, což by mohlo být už příští rok.

Zdroj: RegHardware

Komentáře