Sony Xperia Tablet – nový androidí tablet s podporou Playstation


Sony chystá uvést na trh nový tablet, který bude spadat pod rodinu Xperia. Kromě mobilních telefonů toho však nabídne mnohem více.
 

Jen si dovolím připomenout, že Sony má již na trhu dva tablety. V dnešní době jde ale vývoj hodně dopředu, a tak jsou Sony Tablet P a současný Tablet S docela zastaralé. Oproti Tabletu S bude Xperia Tablet mnohem lehčí, užší, ale hlavně rychlejší. Pokud rádi hrajete hry, Tablet Xperia vás velmi potěší, jelikož zde díky podpoře PlayStation už nemusíte provozovat pouze hry a aplikace pro systém Android, ale máte tak možnost si na něm zahrát i hry PlayStationu.
 

Xperia Tablet je vybaven displejem s úhlopříčkou o délce 9,4″ s rozlišením 1280 x 800. Zařízení je poháněno čtyř jádrovým procesorem Nvidia Tegra 3 a bude prodáváno s pamětí až 64GB. Tablet podporuje připojení WiFi a Bluetooth 3 a je dále vybaven 1 Mpx kamerou vpředu, na zadní části se samozřejmě vyskytuje mnohem kvalitnější 8 Mpx kamera. Operačním systémem tabletu je Google Android 4. Díky baterii o kapacitě 6 000mAh je tablet schopný pracovat po dobu až deseti hodin.
 

Navíc díky hliníkové saši je tablet odolný proti stříkající vodě. Není však schopný pracovat pod vodou jako tablety a smartphony od Fujitsu, jež byly předváděny koncem minulého roku. Ovšem to není pro Sony natolik podstatné. Jde o to, abyste svůj přístroj ochránili například před rozlitým pitím nebo před dešťovými kapkami.
 

Tablet bude dostupný v září tohoto roku, přičemž nejlevnější variantu s pamětí 16 GB si budete moci pořídit za 400 dolarů, dále bude k dispozici 32 GB model za cenu 500 dolarů a nakonec model s nejvyšší pamětí 64 GB bude stát 600 dolarů. S tabletem bude také vydáno rozsáhlé množství různého příslušenství, které si ke své nové hračce můžete přikoupit. Tak už víte, co budete chtít letos k Vánocům?

Komentáře