Steam otevírá mikrotransakce a cestu free-to-play hrám

Steam otevírá free-to-play hry

Fanoušci Valve se bohužel na letošní výstavě E3 žádné novinky nedočkali. Na ohlášení „trojek“ si budou muset ještě nějaký ten pátek počkat, další velká šance se Valve otevírá v srpnu na německé výstavě her GamesCom. Přestože se do té doby nečekaly žádné velké zprávy ze strany Valve, respektive Steamu, dnes se do světa dostala informace o podpoře free-to-play her.

Hlavním krokem, který Steam učinil, bylo umožnění mikrotransakcí. Právě ty totiž velká většina free-to-play her využívá ke svému provozu a následnému výdělku. Zároveň nám představil pětici her, které se rovnou objevily mezi hratelnými tituly. Jedná se o Champions Online: Free for All, Global Agenda: Free Agent, Spiral Knights, Forsaken Worlds a Alliance of Valliant Arms. (Steam free-to-play hry naleznete zde)

Zítra navíc začíná podpůrný program výše zmíněných her. Bude se jednat o střídání se her o titul „free-to-play game of the day“. Ti hráči, kteří se hry zúčastní právě v den, kdy se bude konkrétní hra příslušným titulem honosit, dostanou odměny v podobě exkluzivního in-game obsahu. Je tak velice dobře možné, že se budeme např. v Champions Online setkávat s Pyrem z Team Fortress 2 či s Gordonem s Half-Life. Podpora mikrotransakcí se však nebude týkat pouze free-to-play her. Tato služba byla spuštěna napříč celým Steamem. V „klasických“ hrách se s ním již můžeme ve hře Team Fortress 2, kde se nedávno otevřela možnost nákupu oblečení pro své herní postavičky. Hráči si tak mají možnost upravit všechny své oblíbené hrdiny z této hry některým z připravených doplňků. Steam vycítil veliký potenciál mikrotransakcí, které se poslední dobou stávají hitem ve světě online hraní.

Většina placených online her se přesouvá pod stříšku mikrotransakcí a využívají toho, že nabízejí hry zdarma s možností dokoupení vybavení, oblečení a dalších doplňků. Hráči v celkovém součtu mnohdy utratí i více, než kolik utráceli za „klasické“ měsíční taxy.

Komentáře