Tvůrci L.A. Noire končí

LaNoire

Už nějaký čas se mluví o  tom, že má studio Team Bondi stojící za detektivní adventurou L.A. Noire problémy, a to nejen finanční. Přesto právě ty finanční mohou za právě ohlášené uzavření studia nejvíce.

L.A. Noire bylo sice velmi očekávanou a nakonec i úspěšnou hrou, ale někdy ani 4 miliony prodaných kopií nestačí k tomu, aby se studio udrželo nad vodou. Práva na značku L.A. Noire totiž nevlastnilo Team Bondi, ale právě Rockstar, díky kterému se hra nakonec dostala na pulty obchodů a nepotkal ji stejný osud, jako mnoho zrušených her. Rockstar tedy na hře vydělal, ale na Team Bondi toho už moc nezbylo.

Kvůli údajně nelidským pracovním podmínkám odešla před nedávnem velká část Team Bondi pracovat pod křídla KMM studia, které vlastní George Miller, člověk stojící za filmovou sérií  Mad Max a momentálně pracující na animáku Happy Feet 2 a jeho videoherní adaptaci. Teď však musel nejeden bývalý člen Team Bondi zažít pořádný šok. Brabdon McNamara, zakladatel a šéf Team Bondi, člověk, před kterým všichni ze studia prchli, se možná stane stejně jako oni zaměstnancem KMM.

Team Bondi,se totiž s KMM dohodlo, že Millerova firma odkoupí práva na jejich značky a nabídne současným zaměstnancům Team Bondi práci nebo odstupné a Team Bondi bude uzavřeno. Budoucnost L.A. Noire a technologie na snímání obličejů, která byla  použita ve hře, to ale pravděpodobně neohrozí. Jak je psáno výše, tak práva na značku L.A. Noire vlastní Rockstar a  technologii zase firma Depth Analiysis.

Komentáře